Motíváció


Mire neveltek bennünket?

Arra szocializálódtunk, hogy megfeleljünk életünk minden területén. Hogy elfogadd, hogy a fejed felett mások döntsenek a sorsod felől. Hogy elfogadd azt, hogy gyenge vagy, semmi teendőd nincs és ne is próbálkozzál. A társadalom többsége ezen a szinten él. Kívülről várják a megoldásokat, hiszen megmondták nekik: lesz jó munkahelyük, taníttatják a gyerekeiket, kapnak majd nyugdíjat, táppénzt...stb.
Tudom, hogy az ember felülkerekedjen ezeken a konvenciókon, hétköznapi önmagán, az egy halálugrás. A DÖNTÉS!

Ha feltesszük a kérdést, hogy ki szeretne változást: szinte mindenki felemeli a kezét, szinte mindenkiben benne van a ez a vágy.
De, ha azt a kérdést tesszük fel, hogy ki az, aki vállalja a változtatással járó kényelmetlenségeket, akkor csak igen kicsi százalékban találunk jelentkezőket.

Személyes felelősségünkre szeretném felhívni a figyelmet! Ne bújjunk a neveltetésünk és vélt képtelenségeink mögé!

Ha abba a tartományba szeretnél tartozni, ahol a tudatosság és a valódi megoldások vannak, akkor számtalan lehetőség vár.

Akarsz-e teremtővé válni? - vagy ülsz tovább a tűz körül, amit mások raktak és ki tudja, hogy meddig melegít...

Változtatni sose késő!


Gondolataim az újévi fogadalmakról

Biztosan van bennünk egy tudatalatti kényszer a fejlődére, a jobbá válásra. Az újévi fogadalmak hagyományának hatására valószínűleg ez tör fel belőlünk.

Mi lehet az oka annak, hogy gyakran túl hamar elmúlik a lelkesedésünk és feladjuk az elhatározásainkat?

Azt hiszem, hogy a hiba a helytelen megfogalmazásokban rejlik. Többnyire arról szólnak, hogy megfosztom magam valamitől, vagy megvonok magamtól valamit. Gyakori: leszokom a dohányzásról, nem eszem több édességet stb. Buktatójuk épp ebben rejlik...nem könnyű feladatok ezek és az a tapasztalatom, hogy nem az akaraterőn múlik.

Viszont, ha számomra vonzó fogadalmakat teszek, olyanokat, amikben benne van egy cél és az eredmény pozitív tartalma, akkor az már jó eredményekkel kecsegtet.

Tehát legyen a fogadalom számodra vonzó és legyen benne a miért! Ha teheted, akkor írd le, időként vess rá egy-egy pillantást és feltétlenül vedd elő, mielőtt megtörnéd.

Két dolog van, amiért biztosan képes az ember megmozdulni:
1. amikor örömöt okoz valami
2. a veszteségektől való félelem

Ehhez kapcsolódik, hogy változtassunk a napi szokásainkon. A cselekvés igen fontos lépés!

Gondoljuk át, mik azok cselekvések, amik a jelen nem kívánt helyzetéhez juttattak és vázoljuk fel, azokat a lépéseket, amiket naponta meg kell tenni a kívánt állapot eléréséhez. Változtassuk meg a napi rutinunkat és feltétlen legyünk ebben következetesek nap mint nap. Tegyük a célunkhoz vezető utat élvezetessé.

Azt emberek megteszik azt, amit muszáj, azt viszont, amit kellene, azt nem. Mire gondolok? Arra, hogy túlságosan korlátozzuk magunkat. Pl. Sokan arra koncentrálnak, hogy számláikat be tudják fizetni, ezzel kizárják annak a lehetőségét, hogy többet is akarhatnának.

Mi a megoldás? Tedd magasabbra a lécet, találj vissza magadhoz és töröld a hibás, a megszokások berögzült mintáit!

Tartsd be az alábbi lépéseket:
  1.  Fogalmazd meg és írd le azokat a dolgokat, amiket meg akarsz változtatni. (vonzó cél, miért?, pozitív eredmény)
  2. Mik azok a napi lépések, szokások, amik odavezetnek
  3. Naponta vizsgáld meg, hogy mit tettél a cél érdekében


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése